Ediția 2011

Economie

• Studentul Anului
Ștefănel Cârlescu – Iași – Griffiths School of Management și Universitatea Emanuel – Facultatea de Teologie, Oradea , an III
• Locul al II-lea
Gabriel Florea– Craiova – Universitatea Româno – Americană, Finanţe – Bănci, București, An III
• Locul al III-lea
Alexandru Georgescu– Slatina – Academia de Studii Economice, Master Geopolitică și Relații Internaționale, an II

Tema de concurs:

  • Eseu despre cauzele şi manifestările crizei economice actuale în România. Perioada de analiză: 2008-2010. (eseu de maxim 2 pagini)

Partener: Capital Partners

Arhitectură

• Studentul Anului
 Sandu Mircea Hangan– Bistriţa Bârgăului– Universitatea Tehnică din Cluj Napoca, Facultatea de Arhitectură şi Urbanism, An VI
• Locul al II-lea
Elena Marcu – Focșani– Universitatea de Arhitectură şi Urbanism „Ion Mincu”, Bucureşti, an V
• Locul al III-lea
Cristina Matei –Târgu Mureș– Universitatea Tehnică din Cluj Napoca, Facultatea de Arhitectură şi Urbanism, An IV

Tema de concurs:

  • Pavilioane tematice pentru promovarea artei în educaţia copiilor. Arta ca mediu educativ – centru de creaţie pentru copii cu ateliere şi spaţii expoziţionale, gradină de artă.

Partener: Fundația Dinu Patriciu

IT

• Studentul Anului
Alexandru Decianu–Constanța – Universitatea Politehnică București, Facultatea de Automatică și Calculatoare, specializarea Automatică și ingineria sistemelor, an III
• Locul al II-lea
Claudiu Vâlculescu – Piatra Neamț – Facultatea Matematică și Informatică Cluj-Napoca, specializare Informatică, An III
• Locul al III-lea
Marius Gabriel Guțu – București – Universitatea Politehnică București, Facultatea de Automatică și Calculatoare, specializarea Calculatoare, an III

Tema de concurs:

  • “Biblioteca virtuala TotalSoft”, o aplicatie web destinata gestionarii bibliotecii unei firme, fara a se impune o tehnologie, un sistem de operare sau sistem de gestiune a bazelor de date anume.

Partener: TotalSoft

Jurnalism și Comunicare

• Studentul Anului
Cosmin Tirla – Oradea –Universitatea Oradea, Facultatea de Știinte Politice și Științele Comunicării Oradea, specializare: Jurnalism, an III
• Locul al II-lea
Raluca Cojocaru– Piatra Neamț –Universitatea Bucureşti, Facultatea de Jurnalism şi Ştiinţele Comunicării, Producţie Multimedia şi Audio Video, master an I
• Locul al III-lea
Diana Adela Ioniță– Iași –Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iaşi, Facultatea de Litere, Departamentul de Jurnalism şi ştiinţele comunicării, an II

Tema de concurs:

  • Anchetă pe tema: De ce nu sunt universitățile românești printre primele 500 din lume (maxim 10000 de semne)

Partener: Adevărul Holding, Forbes

Medicină

• Studentul Anului
Corina Stanciu – Ploiești – Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila”,București, Medicină Generală, an IV
• Locul al II-lea
Andreea Nicolae – Sicinschi–Tulcea- Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila”, București, Medicină Generală, an IV

Tema de concurs:

  • Importanța și relevanța programelor de profilaxie și screening în activitatea medical

Partener:  Rețeaua Privată de Sănătate „Regina Maria”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>